Çolak; ‘’ Reis Sedat Peker’ in konuşmalarını sonuna kadar destekliyorum.’’

Çolak; ‘’ Reis Sedat Peker’ in konuşmalarını sonuna kadar destekliyorum.’’
Sedat Peker hakkında Ataşehir'de yaptığı konuşma nedeniyle açılan "Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından soruşturma kapsamında Sedat Peker’ e destek çığ gibi büyüyor.
15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Samsun’ da Fetöcü Emniyet müdürünü sokak ortasında döven Samsun’ lu iş adamı Ramazan Çolak yapmış olduğu açıklamada;’’ İstanbul Ataşehir’ de yapmış olduğu açıklamalar neticesinde her fırsatta olduğu gibi bu konuda da bazıları tarafından yıpratma, çarpıtma ve Sedat Peker aleyhinde algı yürütme çabası içerisinde olan bir takım kişi ve kişilerce oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu daha önceleri olduğu gibi yine hedefine ulaşamayacaktır. Sayin Sedat Peker’ in ailesine, ölmüş annesine dahi hakaret eden terör örgütlerine gıkı çıkmayan devşirmeler bugün kuduz köpek gibi reis Sedat Peker’e saldırmaktalar. Pkk, Dhkpc ve terör örgütleriyle kucak kucağa gezenlerin bugün kalkıp ülke insani ruhsatlı silah alsın, vatanını savunsun bu ülkenin sokaklarını korusun dedi diye kuduz köpek gibi sağa sola saldırmaktan vazgeçmeliler.’’ İfadelerinde bulundu.
OLAY
Peker yapmış olduğu açıklamada; “Biz bu vatanın delileriyiz, fedaileriyiz” diyen Peker, “Şimdiden seçimlerde YSK'yı tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar” ifadelerini kullanmıştı.
Silahın iyi insanların elinde bir güvence olduğunu söyleyen Peker, “Bu sebeple imkanı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” dedi.
"KUDURUN ULAN KUDURUN" DEMİŞTİ
Sedat Peker, açıklamalarına tepki gösteren ve savcılığa suç duyurusunda bulunanlara Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.
Peker, "Konuşmam ile ilgili sayın savcılık makamına suç duyurusunda bulunanlar… Boşuna sevinmeyin! Ergenekon sürecinde haksız yere 10 yıl cezaevinde kaldığım için bir avukat kadar bilgiliyim… Suç olan hiçbir şeyi söylemem. Kudurun ulan kudurun.." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap