SUNGURLU’DA KORONAVİRÜS VAKALARI ARTIYOR

Sungurlu’da son günlerde vaka sayısında artış görüldüğü, yatışların çoğaldığı öğrenildi.
İşyerlerinin açılması, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda kısıtlamanın kaldırılması gibi adımların vatandaşın rehavete kapılmasına neden olduğu, bunun sonucunda ise Sungurlu’da son iki günde bugüne kadar olan vakalar kadar hastaya rastlandığı dile getirilmeye başlandı.
Normalleşme sürecine geçilmesiyle alışveriş merkezleri, işyerlerine dönüş, şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kaldırılması gibi adımlar, toplum içinde de hareketliliğin artmasına ve korona vakalarının tırmanışa geçmesine neden oldu.
Sungurlu’da yapılan test sayısının yetersizliğine değinen ve son birkaç gündür ortaya çıkan vakaların sayısının sözü edilenden daha fazla olduğunu dile getiren vatandaşlar, bu konuda yetkilileri göreve davet etti.

SUNGURLU KORONA' DA YÜKSEK RİSKLİ BÖLGELER GURUBUNDA
Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda faaliyete sunulan ‘‘Hayat Eve Sığar’’ uygulamasında Sungurlu yüksek risk gurubuna girdi. Uygulamaya giren vatandaşlar Sungurlu ilçesini kırmızı renkte ve ''Çok Yüksek Riskli Bölgedesiniz'' başlığı ile görünce şaşkınlık yaşadılar.

GÖZEN SUNGURLULARI UYARDI
Sungurlu Kaymakamı iken Balıkesir Vali Yardımcılığı görevine atanan Mitat Gözen, ‘Çok yüksek riskli bölgedesiniz’ görseliyle birlikte Sungurluları uyardı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Gözen, “Sungurlulu hemşehrilerimize tedbirlere azami dikkat etme çağrısı yapıyorum. Lütfen bu olumsuz tabloyu değiştirmek üzere tedbirlere ve kurumların çağrılarına uyunuz. Temizlik+Maske+Mesafe..(TMM)” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

İlgili Haberler

Yorum Yap